TESK Ana Sayfa Kullanım  Kılavuzu Evrak Yönetim Sistemine Giriş E-İmza Hakkında
 

                 

Gelen Evrak :

 1- Giriş yaptıktan sonra üst menüdeki “Gelen Evrak” butonuna tıklayarak açılan ekranda sağ tarafta yer alan “Yeni Evrak Ekle” butonuna tıklayarak evrak ekleme ekranına  gelin.

 

2- Doldurulması gereken bölümleri doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayın.

3- ” konu kodu” ve “yazının kaldırıldığı dosya” bölümlerinde seçmek istediğiniz konu kodu ve dosya ismi yoksa kutucukların yanındaki artı(+) işaretine tıklayarak yeni konu kodları ve dosya isimleri ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz konu kodları ve dosya isimleri artık programa kaydedilmiş olacak ve bir dahaki girişlerinizde listelenecektir.

 

 

Giden Evrak :

 1- Üst menüdeki “Giden Evrak” butonuna tıklayarak açılan ekranda sağ tarafta yer alan “Yeni Evrak Ekle” butonuna tıklayarak evrak ekleme ekranına  gelin.

 


2- Doldurulması gereken bölümleri doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayın.

3-  “gidiş yeri” , ” konu kodu” ve “yazının kaldırıldığı dosya” bölümlerinde seçmek istediğiniz gidiş yeri, konu kodu ve dosya ismi yoksa kutucukların yanındaki artı(+) işaretine tıklayarak yeni gidiş yerleri,  konu kodları ve dosya isimleri ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz gidiş yerleri, konu kodları ve dosya isimleri artık programa kaydedilmiş olacak ve bir dahaki girişlerinizde listelenecektir.

 

Giden evrak bölümümüzde bir adet editörümüz bulunmaktadır. Bu editörü kullanarak  evrak yazıp çıktı alıp göndermek için kullanabilirsiniz. Giden evrak kısmında  evrakla ilgili bilgileri girdikten sonra kaydet butonuna basıp evrağımızı  gördükten sonra sağ taraftaki  butonuna basarak editörün açılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Evrak Arama :

Üst menüdeki “Evrak Ara”  butonuna tıklayarak açılan ekranda aradığınız evrağın tesbit edilmesini sağlayacak  bölümleri doldurduktan sonra arama butonuna tıklayarak açılan listede aradığınız evrağı bulabilirsiniz.